ИНФОГРАФИКА: Маратон в цифри и факти
Anonim

Ето инфографика за това колко енергия изразходва един спортист по време на маратон. Ще разберете колко килокалории на час се изразходват по време на интензивно бягане, колко килокалории изгаря един бегач в маратон и какво е еквивалентът на маратонско разстояние по отношение на консумацията на енергия.

През 1896 г. 17 атлети взеха старта. Първите 10 километра всички се държаха изправени, но скоро бегачите един след друг започнаха да припадат. Спирос Луис поведе състезанието на 33 км. Той стана победител, като преодоля маратонската дистанция за 2 часа 58 минути 50 секунди.

Пътят към богатството и успеха на Спирос Луис измина 42 километра 195 метра. Преди състезанието той беше толкова беден, че не можеше да си купи обувки, а след това стана национален герой.

В нашата нова инфографика ще научите някои статистически данни за маратона и как правилно да се зареждате с енергия по време на бягането си.

маратон
маратон

Лайфхакерът обича маратоните, защото участието в тях винаги е "лайфхак". Разказахме ви за най-трудните и красиви маратони в света. Подготвихме ви за вашите и направихме график на най-добрите състезания за 2014/2015 за вас.